Kierownik praktyki – czy musi posiadać uprawnienia min. 2 lata ?

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Kierownik praktyki – czy musi posiadać uprawnienia min. 2 lata ?

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #11477 Odpowiedz
      Rafał
      Gość

      Pracuję od jakiegoś czasu w biurze konstrukcyjnym jako asystent projektanta, mój szef – właściciel firmy ma uprawnienia projektowo-wykonawcze w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń od niecałych 2 lat. Czy mogę wypisać praktykę zawodową do uprawnień projektowych z nim jako kierownikiem/opiekunem praktyki odkąd uzyskał uprawnienia czy dopiero jak miną 2 lata od daty uzyskania przez niego uprawnień ? (gdzieś słyszałem o tych dwóch latach)

    • #11483 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      W aktualnych przepisach prawnych nie ma ograniczenia dotyczącego minimalnego stażu posiadania uprawnień przez kierownika praktyki.
      Tak więc w tym wypadku może on potwierdzać praktykę zawodową zaraz po uzyskaniu uprawnień budowlanych oraz uzyskaniu wpisu na listę członków samorządu zawodowego, przy założeniu, że członkostwo jest aktywne ( tzn. cały czas są opłacane składki ).

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #11483 in Kierownik praktyki – czy musi posiadać uprawnienia min. 2 lata ?
Twoje dane:



Anuluj