Kierownik praktyki czy może zostać ukarany oświadczenie

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Kierownik praktyki czy może zostać ukarany oświadczenie

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #14286 Odpowiedz
      Janek
      Gość

      Chciałbym zapytać czy mój kierownik praktyki zawodowej może zostać jakoś ukarany, jeżeli podkoloryzuje trochę moje zestawienie praktyki. Podczas praktyki cały czas zajmowałem się pracami wykończeniowymi, a słyszałem że to może być za mało dla uprawnień w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
      Chciałem więc dodać do zestawienia trochę prac z zakresu wykonywania robót konstrukcyjnych żelbetowych oraz konstrukcji murowych. Licze, że kierownik to potwierdzi ale nie chcę też by miał jakieś kłopoty. Proszę zatem o informacje.

    • #14287 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Kierownik praktyki zawodowej ponosi odpowiedzialność za poprawność wpisów zarówno w oświadczeniu potwierdzającym praktykę zawodową jak również w zbiorczym zestawieniu praktyki kandydata.

      Nie chodzi tutaj o błędy formalne czy pisarskie, bo w tym przypadku łatwo sprawę wyjaśnić i dokumenty skorygować. W przypadku jednak celowego poświadczenia nieprawdy oraz udowodnienia tego faktu, kierownik praktyki może odpowiadać z tytuły odpowiedzialności zawodowej. W przypadku rażących naruszeń komisja kwalifikacyjna może sprawę skierować także do prokuratury. Ponieważ postępowanie w sprawie o nadanie uprawnień budowlanych odbywa się w oparciu o przepisy kodeksu postępowania administracyjnego.

      Więcej na temat odpowiedzialność kierownika praktyki zawodowej

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #14287 in Kierownik praktyki czy może zostać ukarany oświadczenie
Twoje dane:



Anuluj