Czy technik budownictwa może zdobyć uprawnienia budowlane?

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Czy technik budownictwa może zdobyć uprawnienia budowlane?

Otagowano: ,

  • Ten wątek ma 2 odpowiedzi. Ostatnia aktualizowany w dniu 15/04/2019 przez Mariusz.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #4535 Odpowiedz
      marian
      Gość

      Pracuje na budowach zagranicznych od kilkunastu lat. Mam więc duże doświadczenie zawodowe przy wykonywaniu konstrukcji stalowych.
      Posiadam także wykształcenie technik budownictwa.
      Czy mogę w obecnej sytuacji uzyskać uprawnienia budowlane do kierowania robotami?

    • #4543 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Tak, od 2014 roku wraz z wejściem w życie nowego rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie technicy mogą ponownie ubiegać się o uprawnienia budowlane.
      Oczywiście rodzaj ukończonego technikum powinien być odpowiedni do rodzaju uprawnień budowlanych o jakie się ubiegamy.
      Warto przy tym pamiętać, iż z tytułem zawodowym technika można maksymalnie uzyskać uprawnienia budowlane wykonawcze w zakresie ograniczonym. Potrzebne do tego będzie odbycie 4 letniej praktyki na budowie.

    • #21090 Odpowiedz
      Mariusz
      Gość

      Posiadam uprawnienia KB wykonawcze ograniczone. Czy mogę wykonywać przeglady roczne i pięcioletnie budynków wielorodzinnych?

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #4543 in Czy technik budownictwa może zdobyć uprawnienia budowlane?
Twoje dane:



Anuluj