Czy do uzyskania uprawnień budowlanych wystarczą tylko studia II stopnia?

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Czy do uzyskania uprawnień budowlanych wystarczą tylko studia II stopnia?

  • Ten wątek ma 2 odpowiedzi. Ostatnia aktualizowany w dniu 08/07/2019 przez Magda.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #5442 Odpowiedz
      Magister
      Gość

      Ukończyłem studia II stopnia na Politechnice (Wydział Elektryczny) i uzyskałem tytuł magistra elektrotechniki. Po studiach uniwersyteckich pierwszego stopnia mam tytuł licencjata informatyki i na bazie tego dyplomu przyjęto mnie na polibudę.
      Czy takie wykształcenie wystarczy do uprawnień bez ograniczeń instalacje w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych? Czy muszę sobie „dostudiować” inżyniera?
      Z PB wynika wymóg II stopień – nic tam nie pisze o inżynierze. W materiałach na stronie www Izby jest wymóg posiadania dyplomu mgr inż.

      Pozdrawiam
      mgr lic. elektryk

    • #5520 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      W przepisach faktycznie jest wymóg posiadania II stopnia odpowiedniego wykształcenia. Natomiast w praktyce niestety izby wymagają aby także wykształcenie I stopnia było odpowiednie.
      Tym bardziej w przypadku braku technicznego wykształcenia w tym przypadku ( licencjat informatyki ) zaliczenie takiego wykształcenia przez komisję kwalifikacyjną wydaje się mało prawdopodobne.

    • #10248 Odpowiedz
      Magda
      Gość

      Jestem w podobnym „potrzasku”
      Studia inż. mgr – instalacje sanitarne, spec. wentylacja, klimatyzacja i instalacje sanitarne
      Studia mgr – budownictwo spec. budowlano- technologiczna

      Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji możliwości ubiegania się o uprawnienia w specjalności konstrukcyjne-budowlanej?

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #5520 in Czy do uzyskania uprawnień budowlanych wystarczą tylko studia II stopnia?
Twoje dane:



Anuluj