Odpowiedz na: Przedsiębiorca budowlany a praktyka zawodowa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Przedsiębiorca budowlany a praktyka zawodowa Odpowiedz na: Przedsiębiorca budowlany a praktyka zawodowa

#6552
Kamil
Gość

W ostatnim naborze złożyłem dokumenty z oświadczeniami kierownika budowy i porozumieniem o wzajemnej współpracy, został również przedstawiony wykaz prac. Mój wniosek został odrzucony i otrzymałem informację, że coś takiego jak wolontariat lub wzajemna współpraca nie występuje w Polsce.
Prowadzę od 10 lat firmę budowlaną w większości obsługuję klientów indywidualnych, gdzie zlecenie trwa 5-15 dni, w większości ja nie potrzebuje kierownika budowy ponieważ inwestor ma swojego, który odpowiada za całość budowy.
Czy w takim przypadku muszę zgłaszać się do każdego osobno i prosić o oświadczenie i wpis? Wtedy aby udokumentować 3 lata praktyki muszę zebrać kilkadziesiąt podpisów, nie zawsze kierownik budowy zechce dokonać takiego wpisu – bo to przecież przyszła konkurencja oraz nie każdy kierownik ma pełne uprawnienia bez ograniczeń.
Jakie jest inne rozwiązanie?
Dysponuję umowami i Fv za zlecenia z ostatnich 5 lat, czy można to jakoś wykorzystać?
Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.