Odpowiedz na: Praktyka zawodowa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa Odpowiedz na: Praktyka zawodowa

#11345
Radek
Gość

Dzień dobry
Mam kilka pytań odnośnie praktyki zawodowej:
1. Pracuje w biurze projektowym (br. drogowa) kilka lat jednak brakuje mi praktyki na budowie. Nie chcę tracić zatrudnienia w mojej obecnej firmie, żeby zatrudnić się na wymagany rok na budowie. Czy jest możliwość abym jednocześnie pracował na pełen etat w dotychczasowej firmie i odbywał bezpłatny staż na 0,5 etatu w firmie wykonawczej (dodam, że firma ta wykonuje inwestycje przy której projektowaniu uczestniczyłem).
2. Czy po tygodniu takiej pracy j.w. mogę uważać za zaliczony 1 tydzień praktyki projektowej i 0,5 tygodnia praktyki wykonawczej? Realnie rzecz biorąc będę pracować 4 dni w tyg po 10h w biurze i 2 dni w tyg po 10h na budowie. Powinienem to policzyć wtedy jako 4 dni praktyki projektowej i 2 dni wykonawczej czy 5 dni (1 tydzień) praktyki projektowej i 2,5 dnia (0,5 tygodnia) praktyki wykonawczej? Przy założeniu, ze etat to 40h tyg.
3. W wykazie praktyk muszę przedstawić dany projekt, okres praktyki liczę zatem od momentu podpisania umowy na projektowanie do momentu uzyskania decyzji zrid? Co z okresem „między projektami”, np. czas, w którym startujemy do przetargów, przygotowujemy koncepcję i chwilowo nie robimy żadnego przedsięwzięcia zakończonego pozwoleniem na budowę. Czy ten okres pracy można zaliczyć jako praktykę? czy go pomijamy i nie możemy z tego okresu wliczać czasu do odbytej praktyki?