Odpowiedz na: Zaliczenie czasu praktyk

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Zaliczenie czasu praktyk Odpowiedz na: Zaliczenie czasu praktyk

#10133
Dominik
Gość

Witam,
Mam tytuł inżyniera, więc mogę uzyskać uprawnienia budowlane do projektowania z ograniczeniami oraz uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy mogę ubiegać się jednocześnie o jedne i drugie uprawnienia? Czy muszę najpierw zdobyć uprawnienia do projektowania i kierowania robotami z ograniczeniami, a następnie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń?
2. Czy praktykę zawodową na budowie można zaliczyć jednocześnie do uprawnień do projektowania z ograniczeniami i do uprawnień do kierowania robotami bez ograniczeń? Do uprawnień do projektowania potrzebny jest rok, a do uprawnień do kierowania robotami trzy lata? Czy ten jeden rok można zaliczyć do jednych i drugich uprawnień?
3. Pracuję 3 lata w biurze projektowym, jako asystent projektanta, przy projektach sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Czy ten okres mogę teraz wpisać/zgłosić, jako praktykę zawodową (moje nazwisko nie było wpisywane do składu zespołu opracowującego projekt)? Czy najpierw trzeba zgłosić się do OIIB, poinformować o zaczęciu praktyki i dopiero od teraz będzie się liczył czas praktyki?
4. Jak powinienem wpisywać się w tabelce w projektach? „Asystent projektanta”, „Projekt opracował” i podać swój numer dyplomu?
5. Czy moje nazwisko powinno być gdzieś wpisane przy odbywaniu praktyki na budowie?
6. Czy patronem praktyki może być sprawdzający projekt, czy tylko projektant?
7. Czy można wpisać do zestawienia odbytej praktyki:
a) projekt, który był zaczęty przed rozpoczęciem pracy/odbywania praktyki przeze mnie w tej firmie,
b) projekt, który jeszcze nie jest zakończony – niektóre projekty robi się długo, ponieważ czeka się na pozwolenia, decyzje, itp.
c) projekt przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego, który wykonuje się 1 godz. Jaki czas wtedy wpisać w oświadczeniu? Trzeba by było wpisać kilkadziesiąt takich projektów przez rok, więc może lepiej ich nie wpisywać?

Na razie to tyle.
Pozdrawiam.