Odpowiedz na: Uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej

Uprawnienia budowlane Fora Wykształcenie Uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej Odpowiedz na: Uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej

#10789
uprawnienia
Opiekun forum

Niektóre izby faktycznie mogą stawiać takie wymaganie podczas kwalifikacji wykształcenia, nawet pomimo tego, iż aktualnie w przepisach jest mowa o wymaganiach odnośnie ukończenia jedynie II stopnia studiów na kierunku odpowiednim.
Niestety nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, jedyną drogą jest złożenie dokumentów kwalifikacyjnych co wiąże się już z opłatami. Można też spróbować udać się na dyżur członka OKK w konkretnej izbie, którego zadaniem jest wyjaśnianie takich wątpliwości.
W przypadku niezgodności I stopnia kierunku studiów może okazać się potrzebne nadrobienie różnic programowych ( jeżeli ktoś jest już po II stopniu to raczej nie wchodzi to w grę), ewentualnie badane są przedmioty jakie były na I stopniu studiów ( wg ECTS ) i porównywane z przedmiotami wymaganymi na kierunki odpowiednim. Jednak te procedury mogą także być uznaniowe więc jedyną drogą jest kontakt bezpośrednio z okręgową izbą.